Haber

AK Partili Aydemir, bazı derneklerle ilgili açıklama yapan CHP’li Kaya’ya tepki gösterdi

AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, “CHP Ankara Milletvekili bazı vakıf ve derneklerin isimlerini meclis kürsüsünde alenen veriyor, bunların hepsini tacizci, suçlu ve insanlığa hizmetkar ilan ediyor” dedi. söz konusu.

Aydemir, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya’nın aralarında Anadolu Gençlik Derneği’nin (AGD) de bulunduğu bazı dernek ve vakıflarla ilgili açıklamalarını eleştirdi.

Saadet Partisi ile CHP’nin 6’lı masada ortak hareket ettiğine işaret eden Aydemir, “Altı masadaki kavgaya bakın. CHP milletvekili çıkıyor, ortaklarının yan kuruluşu olarak çalışan AGD’yi kuruyor. , hedef gösteriyor ve tacizle suçluyor.Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu yutuyor.Yazıklar olsun.Neden böyle yapıyorsun? Yeraltı da var.” dedi.

Bir kişinin ancak yargı kararıyla suçlu ilan edilebileceğine işaret eden Aydemir, şunları kaydetti:

“CHP Ankara Milletvekili bazı vakıf ve derneklerin isimlerini kürsüde alenen veriyor ve hepsini tacizci ve suçlu ilan ediyor. CHP milletvekilinin isim verdiği bütün dernek ve vakıflar bizim şeref sayfamızdır, onlarla gurur duyuyoruz. Suçlayıcılar, CHP taşra teşkilatındaki taciz olaylarına ses çıkarmıyor.”

Aydemir’e başörtüsüyle ilgili teklif sorulduğunda, “Muhalefet bu teklife ‘evet’ demeli. Siz değilsiniz” dedi. o cevapladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu