Haber

Barcelona Başkanı Laporta: “Ne hakem aldık ne de denedik”

Barcelona Kulüp Lideri Joan Laporta, suç duyurusunda bulunması beklenen hakemlere para ödedikleri iddiasıyla ilgili olarak, “Biz hakem almadık, buna teşebbüs de etmedik.” söz konusu.

Konuk olduğu Barselona şehrinde düzenlenen bir oturumda konuşan Laporta, Barcelona Kulübü’nün eski Hakem Teknik Başkan Yardımcısı Jose Maria Enriquez Negreira’ya ödeme yaptığının ortaya çıkmasının ardından başlatılan soruşturmalara yanıt verdi. Konsey, sahibi olduğu şirket aracılığıyla, hakemler hakkında bilgi toplamaya ve kulübünü zan altında bırakan iddialara karşı harekete geçti. verilmiş.

Negreira’yı tanımadığını söyleyen Laporta, “Barcelona hiçbir zaman hakem almaya çalışmadı. Biz ne hakem satın aldık ne de almaya teşebbüs ettik. Kesinlikle olmadı. Barcelona bu iddialardan yara almadan çıkacaktır.” şeklinde konuştu.

İspanya’daki 1. ve 2. futbol liglerine bağlı olan LaLiga kurumunun CVC yatırım şirketi ile 50 yıllık canlı yayın hakları için anlaşma imzaladığını hatırlatan Laporta, bunu Barcelona ve Real Madrid’in onaylamadığını ve ardından LaLiga’nın geldiğini söyledi. ve CVC. Barcelona’nın Barcelona’yı kontrol etmeye çalıştığını iddia etti.

Transfer çalışmaları

LaLiga Lideri Javier Tebas’ın Barcelona’nın ekonomik sorunlar nedeniyle bu yaz döneminde transfer yapamayacağı sözlerine değinen Laporta, kısıtlı kaynaklarına rağmen bir kanat, bir defans ve bir forvet almak istediklerini ifade etti.

Öte yandan İspanyol medyası, eski Hakem Teknik Konseyi Negreira’nın şirketine 2001-2018 ortasında toplam 7 milyon euro ödediği tespit edilen Barcelona Kulübü hakkında soruşturma yürüten savcılığın öne sürdüğünü iddia etti. , çalışmalarını tamamladığını ve Katalan kulübü hakkında yolsuzluk suçlamasıyla dava açılması için yasal girişimde bulunulacağını söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu