Haber

Çankaya Belediye Başkanı Taşdelen: “Bazıları Kâr İçin Çalışırken Biz Millet İçin Çalışıyoruz”

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, “Biz insanımız için varız, sizler için varız. Biz insan için, diğerleri kar için çalışır. Biz bu işleri insanımıza vermiyoruz.

Çankaya Belediyesi; Çayyolu Hizmet Binası, Prof. Dr. Ahmet Taner, Kışlalı Mahallesi’nde yaptırdığı Alacaatlı Geri Dönüşüm Merkezi, Boztepe Mahallesi’nde yaptırdığı Boztepe Parkı ve Kızılırmak Mahallesi’nde yaptırdığı Eti Maden Parkı’nı toplu açılış töreniyle hizmete açtı.

Açılış töreni; CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, Başbakanlar, CHP ve ÂLÂ Parti milletvekilleri, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar katıldı.

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen törende şunları söyledi:

“Çayyolu Hizmet Binamız hakkında bilgi vermek istiyorum. 3200 metrekare alanda hizmet verecek. İçinde Muammer Aksoy adına kütüphane var. Prof. Dr. Ahmet Taner Kışlalı Konferans Salonumuz var. En büyük isteklerden biri Emekli Kulübü, Bahar Evimiz… İşte o istek üzerine bizim de Emekli Kulübümüz var, bunlar kadar değerli Çankaya Cafemiz var… Misafirlerimize ‘hoşgeldin masası’ kurulacak. tüm belediye iş ve işlemlerinin Çayyolu’nda olmasını ve Kızılay’a gitmemesini sağlayın. Tüm iş ve işlemler burada olacak. Ruhsat başvurusu burada olacak, ruhsat buradan alınacak. Hizmet burada. Çankaya Evi aynı zamanda.Yani komple bir belediye hizmet binasını Çayyolu’na kazandırdık.Ümitköy Hizmet Binamızı Aralık ayı başında hizmete açtık.Hizmet siz komşularımızın ayağının altında. yeni nikah salonu Çankaya Belediyesi yapıyoruz Konutkent içi düğün salonu. Düğün salonumuz bitecek, parkta düzenlemelerimiz bitecek. k.

“HARAM DÜĞMESİNDEN GEÇMEYEN PERSONEL OLURSA BUNLAR OLUR”

Bunu her zaman söylüyoruz. Halkımız için varız, sizler için varız. Biz insanlar için çalışırken diğerleri kiralık çalışıyor. Bu şekilde çalışmaya devam edeceğiz.

Değerli takımlar, inançlı takımlar, boğazında haram lokma olmayan takımlar liderlik edince oluyor bunlar. Bunun en büyük kanıtı Çankaya Belediyesi’dir. Nereden buluyorsun diye soruyorlar. Dün yine toplu iş sözleşmesi imzaladık, Türkiye’nin en yüksek bedelini emekçimize, çalışanımıza ödedik. TÜİK’in sayısına inanmıyoruz. TÜİK numarasıyla işçi ve emeklilerin ekinlerinden para çalındığına inansaydık gereğini yapacaktık ve yaptık. CHP belediyeleri bir şeylerin değiştiğinin, dürüst, dürüst ekiplerle bu işlerin çözülebileceğinin, bu ülkenin geldiği seviyeye gelebileceğinin en büyük kanıtıdır. Mansur Yavaş’tır, Fethi Yaşar’dır, Alper Taşdelen’dir. 3-4 ayımız kaldı. Sandık gelecek, seçim gelecek ve o sandıkta Millet İttifakı iktidara gelecek. Aydınlık günler bizim olacak.

Cumhuriyetimizin 100. yılını çok güzel kutlayacağız. Seçimle, sandıkla kutlayacağız. Çankaya Belediyesi olarak Cumhuriyetimizin 100. yılı için hediyelerimiz var. Uluslararası standartlarda ilk kültür merkezini yapıyoruz, Atatürk Kültür Merkezi’ni yapıyoruz. 13. Cumhurbaşkanımızın kurdelesini keseceğiz. Atatürk’ün adı; Stadyumlardan, meydanlardan sildiler. Atatürk Kültür Merkezi Hipodrom’da yıkıldı. Bunu asla unutma. Birileri Atatürk’ün adını silmeye kalkarsa birileri gelir oraya Atatürk’ün adını koyar.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu