Haber

Edremit Körfezi’nde Köpekbalığı Panik Yarattı

Balıkesir’in Gömeç ilçesinde bir balıkçının denizde köpekbalığı görmesi paniğe neden oldu.

Balıkçı olan Berat Üveyik, 6.5 metrelik teknesiyle Balıkesir Ayvalık’tan Gemiyatağı’na gitti. Üveyik, deniz yüzeyinde bir köpekbalığının sırtının teknesine yaklaştığını fark edince cep telefonu kamerasıyla yakalamaya çalıştı.

Berat Üveyik, dev deniz canlısının köpekbalığı mı yoksa balina türü mü olduğunu bilmediğini söyledi.

Üveyik’in konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

“Kısaca da olsa fotoğrafını çektiğim balığın boyu ve eni tekneminkinden çok daha uzundu. O anda karadan yaklaşık 20-25 metre uzaktaydım. Denizin yüksekliği de 2-2,5 metre civarındaydı. Taş kaya değil, arkadaşıma seslendiğimde suda dalgıç olabileceğini düşündü. Ancak yanıma gelip o an fotoğrafını çektiğim deniz canlısını görünce çok şaşırdı.

İşte o anlar ⬇️

Ayvalık İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü Su İşleri Yüksek Mühendisi Mustafa Turhallı, manzaradaki dev balığın bir tür köpekbalığı olduğunu ancak görüntülerdeki görüntüye bakarak cinsini belirlemenin çok zor olduğunu söyledi.

Turhallı şöyle devam etti: Ancak bölgemizdeki köpekbalıklarının beslenmesi plankton ve küçük balıklara dayalıdır. Bu nedenle bu balıklar herhangi bir tehlike oluşturmazlar. Bugüne kadar bu balıkların insanlara herhangi bir saldırısı olmamıştır.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu