Haber

Gözaltına alınan firari şüphelinin Dilan ve Engin Polat çiftinin avukatı olduğu ortaya çıktı.

Günlerdir gündemde olan Dilan ve Engin Polat çifti, dün akşam düzenlenen operasyonla gözaltına alındı. Çiftin davasıyla ilgili olarak bir kişinin daha gözaltına alındığı açıklandı. Hürriyet’in haberine göre bu kişinin Polat ailesinin avukatı Haydar Enes Çetinkaya olduğu ortaya çıktı.

Kaynak:https://www.hurriyet.com.tr/gundem/di…

Tüm Türkiye’nin günlerdir hatta haftalardır konuştuğu Dilan Polat ile eşi Engin Polat, polis ekiplerinin Çekmeköy’deki villalarına dün gece baskın sonucu gözaltına alındı.

Bir görev sonrası polisi seferber eden Polat çifti hakkında suç işlemek amacıyla örgüt kurma, kara para aklama ve vergi kanununu ihlal suçlamalarından tutuklama emri çıkarıldı.

Dilan Polat’ın ablası Sıla Doğu, Engin Polat’ın kardeşi Kürşat Polat ve büyükannesi Zehra Yılmaz’ın da aralarında bulunduğu 17 şüpheli sorgulanmak üzere polis merkezine götürüldü.

Emniyette ifade veren ve Engin Polat’ın başkanlığında 4 şirket kurduğu ortaya çıkan büyükanne Yılmaz, sorgusunun ardından savcılık kararıyla serbest bırakıldı.

Bir firari daha yakalandı. 13 kişi hakkında yakalama kararı var ve bu kişilerden biri polis tarafından gözaltına alındı.

Hürriyet’in haberine göre; Bu kişinin Polat çiftinin yasal temsilcisi Avukat Haydar Enes Çetinkaya olduğu ortaya çıktı.

haberkarahalli.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu