Haber

İHH Filistin Destek Konvoyu İncirlik Üssü’ne doğru yola çıktı

İnsan Hakları ve Özgürlükler (İHH) İnsani Yardım Vakfı Bursa Şubesi’nin Filistin halkına destek amacıyla oluşturduğu araç konvoyu, Adana’daki İncirlik Üssü’ne gitmek üzere yola çıktı.

İHH üyeleri ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri, Bursa Uluslararası Tekstil Ticaret Merkezi’nin (BUTTİM) yanındaki açık otoparkta bir araya gelerek İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarına tepki gösterdi.

Vakfın Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Adem Demir, gazetecilere yaptığı açıklamada, İsrail’in 29 gündür Gazze’ye saldırdığını söyledi.

Demir, bugün İsrail’e karşı çıkmanın tüm insanlığı savunmak anlamına geldiğini belirterek, şöyle konuştu:

“Bugün kendisini dünyanın jandarması olarak gören ABD, dünyanın her yerinde kurduğu savaş üsleriyle insanlığı kasıp kavuruyor. Bu üslerden biri de Türkiye İncirlik’te. Çünkü biz yeryüzünde vicdanlı insanların olduğuna inanıyoruz. Dünya devletlerinin sustuğu bir yerde sesimizi çıkarmamız lazım, Türkiye’nin her yerinde sesimizi yükseltiyoruz.Yanındaki araç konvoylarıyla İncirlik Üssü’ne doğru yola çıkıyoruz.İncirlik Üssü kapanıncaya kadar, İncirlik Üssü kapanıncaya kadar orada kalmaya kararlıyız. ABD ve onun katil uydusu İsrail, Filistin’den çekiliyor. Ses olmak için yola çıkıyoruz. İnsanlığın yanında olduğumuzu, Gazze’nin yaralarını acıttığımızı biliyoruz, “Biz bu hakkın bizde olduğunu haykırmak için yola çıkıyoruz.” İlk kıblemiz olan Mescid-i Aksa’yı koruma arzusundayız.”

Konuşmaların ardından dualar eşliğinde 100’ü aşkın araçtan oluşan konvoy İncirlik Üssü’ne doğru yola çıktı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu