Haber

İYİ Parti İzmitli depremzedelere destek

KOCAELİ (İGFA) – Kahramanmaraş’ın önce Pazarcık, ardından Elbistan ilçelerinde meydana gelen iki büyük deprem tüm ülkeyi şok etti. Fay sınırına yakın 10 ilde çok sayıda can kaybı ve yıkım yaşandı. Arama kurtarma çalışmaları devam ederken, yaraların sarılması için Türkiye genelinde seferberlik başlatıldı.

İYİ Parti İzmit İlçe Başkanlığı da bu seferberliğe dahil oldu ve ihtiyaç duyulan malzemeleri temin edip bölgeye göndermek için harekete geçerek hummalı bir yardım çalışması başlattı.

İYİ Parti İzmit İlçe Başkanı Ayşegül Babacan, “Öncelikle tüm ülkemize sağlık diliyoruz, çok sancılı günlerden geçiyoruz, şu anda deprem bölgesinde arkadaşlarımız var, dün yapılan yardımları gönderdik. Üzücü haberler alıyoruz, insanlar çok sıkıntılı durumda. Özellikle hava şartları çok zor, enkaz altında kalan vatandaşlarımız, arkadaşlarımız, canlarımız var, artçı sarsıntılar devam ettiği için yıkılmayan evlere insanlar giremiyor. ÂLÂ Parti Genel Başkanlığımızın ahenginde şok haberini alır almaz, YETER Partisi İl Başkanı Nusret Acur, İl Sekreteri Banu Canayakın İnce, Teşkilatlardan Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Ufuk Turan, Afet Uyum Merkezi Başkanı, İl Başkanı Yönetim Kurulu Üyesi Ali Üngan ve ilçe liderlerimiz Kahramanmaraş’la bir araya geldi 2015 yılında meydana gelen depremden etkilenen vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını belirlemek amacıyla kurduğumuz kriz masası toplantımızı gerçekleştirerek yardım seferberliğine başladık. 10 çevre ilimizde etkisini, ihtiyaçlarını belirlemek ve doğru bilgi akışına olan ihtiyacı belirlemek. Bu doğrultuda tüm teşkilatımıza ve arkadaşlarımıza bilgi verdik, birlik ve beraberlik içinde yardım topladık. Aklımız ve kalbimiz şok bölgesinde, canımız ve dualarımızla birlikte UYGÜN Partisi İzmit Mahallesi olarak toplanan 400 koli; Kadın, erkek, çocuk ve bebek giysileri, battaniye, yorgan, içme suyu, kazma küreği ve kesici aletler için de yardım gönderdik. ÂLÂ Parti İzmit İlçe Başkanı Ayşegül Babacan, dün gece saat 17:30’da güzel vatanımızın güzel insanlarından İzmit ilçesinin dört bir yanından gelen yardım malzemelerinin yola çıktığını belirterek; “Diğer İlçe Başkanlıklarımızdan toplanan yardımların tamamı, tırlarla Tuzla’da Genel Müdürlüğümüzün kurduğu Afet Uyum Merkezine ulaştı. DÜZGÜN Parti Teşkilatımızın yaptığı tüm yardımlar AFAD aracılığıyla depremzedelerimize ulaştırılacaktır.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu