Teknoloji

Kaspersky’nin Kurcalamaya Karşı Koruma Ürünü Testi Başarıyla Geçti!

AV-Comparatives, Kaspersky Endpoint Security for Business’ın kurcalamaya %100 dayanıklı olduğunu onayladı.

Kaspersky Endpoint Security for Business, yıllık AV-Comparatives odak penetrasyon testinde kurcalamaya karşı yüzde 100 dayanıklı olduğunu kanıtladı. Kurcalamaya karşı dayanıklı yapı, hizmetleri, işlemleri, belgeleri ve kayıt defteri girdilerini, ayrıcalıklı bir kullanıcı hesabının varlığında herhangi bir kurcalama girişiminden korur ve ayrıca son kullanıcılar ve üçüncü taraflarca yapılan değişikliklere karşı koruma sağlar. Kaspersky Endpoint Security for Business, araştırmada kullanılan tüm kurcalama girişimlerine başarıyla direndi ve sertifika gereksinimlerini karşıladı.

İşletmelere yönelik siber saldırılar sırasında, davetsiz misafirler genellikle bir sonraki adıma geçmeden ve amaçlarının altyapısına erişmeden önce sistemdeki güvenlik hizmetlerini kapatmaya çalışırlar. Bu nedenle siber güvenlik yapılarının kurumsal sistemlerde saldırıların daha fazla ilerlememesi için onları tehlikelerden koruyabilecek mekanizmalara sahip olması çok değerlidir.

2022 yılından bu yana güvenlik odaklı yıllık testler gerçekleştiren AV-Comparatives, 2023 yılında güvenlik yapılarının kurcalanmasına karşı Anti-Tampering testini ekledi. Windows 10 kullanılarak tamamlanan testler, bu alandaki güvenlik yapılarının direncini tespit etmeye odaklanıyor. şirket ağına olası bir saldırının sonraki adımlarında ilerlemek için güvenlik çözümlerinin devre dışı bırakılmasına veya değiştirilmesine izin verir. Güvenlik yapıtı sağlayıcılarının kullanılabilecek olası saldırı teknikleri hakkında bilgilendirilmediği bağımsız testlerde, başarı kriteri saldırıların yüzde 100 önlenmesi olarak belirlendi ve sadece bu kriteri karşılayan çözümler için rapor yayınlandı.

Kaspersky, Kaspersky Endpoint Security for Business’ı Nisan 2023’te AV-Comparatives’in kurcalamaya karşı koruma değerlendirmesine sundu ve Mayıs ayında sertifika aldı. Arti, güvenlik analizi güncellemelerini devre dışı bırakmaya, kaldırmaya veya engellemeye yönelik yapılandırma değişikliklerine ve saldırgan araçları beyaz listeye almak için tüm devre dışı bırakma girişimlerine başarıyla direndi.

Kaspersky düzenli olarak hem bağımsız gerçek dünya testlerine hem de AV-TEST’in Fidye Yazılımı ve Dosyasız değerlendirmeleri gibi özel olarak odaklanmış testlere katılarak olağanüstü sonuçlar elde eder. Kaspersky’nin analizi, güvenlik çözümlerinin sistemi LSASS sürecine yönelik saldırılara karşı koruma yeteneğini ortaya çıkarmayı amaçlayan AV-Comparatives tarafından gerçekleştirilen 2022 Yerel Güvenlik Yetkilisi Alt Sistem Hizmeti (LSASS) testinde de başarılı oldu.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu