Ekonomi

Kurumsal yatırımcılar, Ethereum ağındaki staking talebini artırıyor

Investing.com – EthereumSon zamanlarda Shapella güncellemesiyle ağının başarılı bir şekilde yükseltilmesinin ardından Blockchain ağı, staking süreçleri için verimli hale geldi.

Güncellemeden önce, bekletilen kurumsal yatırımcılar staking süreci için sıraya girdi ve kilitli varlıkların geri çekilmesi mümkün hale geldikten sonra Ether’e olan talebi artırdı. Güncellemeağdaki staking süreçleri rekor seviyeye ulaştı ve yükseliş trendi devam edecek gibi görünüyor.

Dijital varlık yatırım şirketi 21Shares, Dune Analytics verileri kullanılarak hazırlanan Ethereum haftalık staking raporunda 17 Nisan haftasında 571.950 ETH girişi kaydedildiğini belirtti. Grafiğe bakıldığında son haftalarda hızla artan bir staking faaliyetinin olduğu görülmektedir.

Kurumsal yatırımcıların ETH staking’e ilgisi artıyor

Son günlerde ETH staking süreçlerindeki artış, kurumsal talebe bağlandı. Kilitli fonların çekilmesinin ardından staking faaliyetindeki artışın, büyük yatırımcılar ve kurumsal staking hizmetleri sağlayan kurumlar tarafından yönlendirildiği düşünülüyor.

Bu gelişme doğrultusunda en büyük kripto borsası Binance, bu hafta Ethereum staking alanındaki süreçlerini genişlettiğini duyurdu. Binance, ETH stake edenlere daha fazla esneklik sağlayacak olan Wrapped Beacon ETH adlı bir token geliştirdi. Böylece kripto borsası, Ethereum likit staking pazarında pay sahibi olmak için değerli bir atılım yaptı.

Shapella güncellemesinden önce piyasa, ETH’lerin serbest kalması konusunda iki farklı görüşe sahipti. Bazı kötümser yorumcular, kalan ETH’lerin satılması durumunda Ethereum fiyatının düşeceğini tahmin ederken, diğerleri bu yükseltmenin en büyük staking ağı olarak çok daha fazla varlığı çekeceği ve kilitli kripto varlıkları arttıkça fiyatına olumlu katkı sağlayacağı görüşündeydi.

Sonuç olarak ETH, güncellemenin ardından 2.000 dolar bandına doğru gerçekten hızlı bir yükseliş kaydetti. Akabinde geçtiğimiz hafta kar satışlarının artmasıyla 1.850 dolara kadar gerileyen kripto para, 1.850 – 1.900 dolar bandında yatay hareket ediyor.

Author: Günay Caymaz

eceabat-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu