Yaşam

Marsh McLennan Türkiye’den Deprem Kurbanı Kız Çocuklarının Eğitimine Destek

Marsh McLennan Türkiye, sarsıntı ve ekonomik nedenlerle eğitimlerine ara verilen kız öğrencilere destek olmak için Eşitlik, Çeşitlilik ve Kapsayıcılık Komitesi’nin girişimiyle yeni bir proje başlatıyor. Marsh McLennan Türk şirketleri Mercer ve Marsh, Ege Çağdaş Eğitim Vakfı’nın (EÇEV) burs projesine 3 yıl süreyle destek verecek.

Strateji, risk ve insan kaynakları alanlarında müşterilerine danışmanlık hizmeti ve analiz hizmeti veren Marsh McLennan Türkiye, kadın ve eğitim konularında farkındalık yaratmak ve kız çocuklarının eğitimini güçlendirmek için yeni bir adım atıyor. Marsh McLennan Ege Çağdaş Eğitim Vakfı’nın (EÇEV) 28 yıldır yürüttüğü deprem bursu projesi kapsamında Türk şirketleri Mercer ve Marsh, Türkiye’deki okullarda ilk, orta, lise ve yüksek öğrenimi sağladı. eğitimde fırsat eşitliği vizyonuyla, depremden etkilenen çocuk ve gençlerin eğitimine destek olmak. 3 yıl boyunca programlarda okuyan kız öğrencilerin eğitimine katkı sağlayacaktır.

Marsh McLennan Türkiye Eşitlik, Çeşitlilik ve Kapsayıcılık Komitesi’nin (DEI) girişimiyle EÇEV ile yürütülen çalışma kapsamında, okulların ilk, orta, lise ve yükseköğretim programlarında öğrenim görmekte olan ve nedeniyle eğitimine ara verilen öğrenciler, travma ve ekonomik ihtiyaçlara veya risk altında olanlara. burs verilecektir.

Toplumsal gelişime katkı sağlamak amacıyla kız çocuklarının geleceğine ve kadın istihdamına yönelik çalışmalar yürütmeyi önemsediklerini belirten Marsh McLennan Türkiye CEO’su Tarık Serpil, “Bu proje ile sadece kız öğrencilerin eğitimine destek olmayacağız. değil, aynı zamanda sürdürülebilirlik ilkelerimiz çerçevesinde toplumun refahına ve geleceğine katkıda bulunmaktır. Hedefimizi bir kez daha belirleyeceğiz. Projelerinde yer aldığımız Ege Çağdaş Eğitim Vakfı’na bu iş birliği için teşekkür ederim. DEI komitesindeki arkadaşlarımızı canı gönülden kutluyorum. Söz konusu burslar öğrencilerin eğitimlerine devam edebilmeleri için gerekli tüm masrafları karşılayacaktır. Bu sayede eğitim alanında yaşanan sıkıntıları bir nebze olsun azaltmayı hedefliyoruz. Daha yaşanabilir bir gelecek için çalışmaya devam edeceğiz.”

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu