Haber

Yenişehir Belediyesi’nin açtığı akademilerde eğitimler devam ediyor

Diyarbakır’da Yenişehir Belediyesi tarafından vatandaşların akademik, kültürel ve sosyal gelişimine katkı sağlamak amacıyla açılan sanat, tiyatro ve müzik akademilerinde ücretsiz eğitimler gençlerden yoğun ilgi görüyor.

Şehitlik Mahallesi’ndeki Rabia-Tül Adeviyye Kadın Sanat ve Kültür Merkezi’nde, Fabrika Mahallesi’nde ve Aziziye Mahallesi’ndeki Manisiz Hayat merkezlerinde belediye tarafından açılan akademilerde sanat, fotoğraf, tiyatro ve müzik eğitimleri veriliyor.

Kaymakam ve Belediye Başkan Yardımcısı Murat Beşikci, amaçlarının gençlere değerli olduklarını hissettirmek ve sosyalleşmek olduğunu belirtti.

Gençlerin akademilere büyük ilgi gösterdiğini ve akademilerde aldıkları eğitimle kendilerini değerli hissettiklerini belirten Beşikci, şöyle konuştu:

“Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğümüz bünyesinde akademilerimizi kurduk. Sanat akademimiz bünyesinde verdiğimiz fotoğraf ve takı tasarımı kurslarımızda gençlerimizin hayatını sanatla renklendirirken, ses ve güzel sanatlar sınavlarına da hazırlıyoruz. müzik akademimiz bünyesinde gitar, piyano, ney, bendir ve bağlama eğitimi vererek, “Çocuklar, gençler ve özel gereksinimli bireyler için başka tiyatro oyunları da yazıyoruz. Provalarımız sırasında gençlerimiz hem eğitim alıyor hem de çok eğleniyor. Önümüzdeki dönemde de özel gereksinimli bireylerimiz ve gençlerimizin sahneye koyacağı tiyatro oyunlarımızı izleyeceğiz.”

dogubayazithaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu