Haber

Yılmaz Vural: Buraya kariyer yapmaya gelmedim

1’inci Lig gruplarından Yeni Malatyaspor’un teknik direktörü Yılmaz Vural, yaşanan sıkıntılara dikkat çekerek destek istedi.

Kulüp binasında gazetecilere açıklamalarda bulunan Vural, takımın ekonomik olarak zor durumda olduğunu ve yönetimin bu zorluğu aşmak için mücadele ettiğini belirterek, Yeni Malatyaspor kapatılırsa yeni takım kurmanın zor olacağını söyledi.

“Buraya kariyer yapmaya gelmedim”

Yılmaz Vural, grubun ekonomik sıkıntılar yaşadığını belirtti.

“Takım bu ekonomiyle gelecek sezona girmekte zorlanacak. Birçok oyuncunun sözleşmesi bitiyor. Oyuncuları bir daha böyle bir durumda tutmak zor olacak.”

En az 10 maç kazanmaları gerektiğini dile getiren Vural, Adanaspor’dan alacakları 1 puanın kendileri için çok değerli olduğuna işaret etti.

“Bizim kuşak hala duygularıyla hareket ediyor”

Takıma para için gelmediğini belirten İşk Çalımbay, şunları söyledi:

“Ben buraya iş yapmaya gelmedim 69 yaşındayım. Burası kurtulursa en çok sevinenlerden biri olurum. İçişleri Bakanlığı’ndan 6 kişi gelip kulübümüzü teftiş etti, yazıklar olsun.” 400 küsur milyona yakın miras bırakmış bir yönetim var, oynamadı.” Burada duygu daha öne çıktı. Bizim neslimiz hala duygularıyla hareket ediyor.”

“Mağlup edilemeyecek grup yoktur, her grubun zayıf ve güçlü yanları vardır”

Eyüpspor ile oynayacakları maç hakkında konuşan Yılmaz Vural, şunları söyledi:

“Gökhan hocamızı gönderdik, maçı izledi, analizini yaptık. Yenilmeyecek takım yoktur, her takımın zayıf ve güçlü yönü vardır. Grubu ona göre hazırlarsak kazanmamız mümkün olacaktır. Güçlü yönlerine dikkat ederek, zayıf yönlerine karşı önlem alarak ona… Seyircimiz geçen maçtan daha fazla olacak.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu