Haber

Nihal Candan ve Bahar Candan kardeşler hakkında ilk açıklamalar ortaya çıktı

Sosyal medya fenomeni kardeşler Nihal ve Bahar Candan’ın polisteki sorguları tamamlandı. Candan kardeşlerin verdiği ilk söz ortaya çıkarken, suç gelirlerini aklama ve dolandırıcılık suçlarını kabul etmediği öğrenildi.

Nihal ve Bahar Candan’a, Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekiplerinin geçtiğimiz mayıs ayında düzenlediği operasyonda tutuklanan çete lideri Onur Apaydın ile ilişkileri sorulduğunda Nihal Candan, Onur Apaydın’ın eski sevgilisi olduğunu ve kendisini kırdığını söyledi. uzun zaman önce onunla birlikteydik. Candan ayrıca Onur Apaydın’ın adını Kaan Hamzaoğlu olarak bildiğini ve hakkında uzaklaştırma kararı bulunduğunu da belirtti. Candan, Onur Apaydın’ın gerçek ismini bu süreçte öğrendiğini belirtti.

ESKİ KIZ ARKADAŞINI SUÇLADI

Çetenin, mağdurlara güven vermek amacıyla Nihal ve Bahar Candan kardeşleri lüks restoranlarda toplantılara götürdüğü ortaya çıktı. Nihal Candan, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, Onur Apaydın’ın o dönemde erkek arkadaşı olması nedeniyle onunla yemekli partilere veya gece kulüplerine gittiğini ancak bir dolandırıcılık planına bulaşmadığını iddia etti.

Bahar Candan, pek çok ünlü ismin de bu restoranlara gittiğini belirtti.

SUÇLAMALARI REDDETTLER

Nihal ve Bahar Candan kardeşler, dolandırıcılık ve suç gelirlerini aklama suçlamalarını kabul etmedi. Candan kardeşler polisin kendilerine sorduğu isimleri tanımadıklarını belirtti.

Bahar Candan, “Bir sabah hesabıma 12 milyon para aktarıldı” başlıklı paylaşımının sorulması üzerine, “O paylaşımda 2 yazmak yerine yanlışlıkla 12 yazdım, amacım şakaydı.”

Emniyetteki işlemleri tamamlanan Nihal Candan, Bahar Candan ve İsrafil S. adliyeye sevk edildi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu