Haber

Tarihi Kemeraltı Çarşısı esnafı altyapı çalışmasının tamamlanmasını istiyor

İzmir’in Konak ilçesindeki tarihi Kemeraltı Çarşısı’nda esnaf, altyapı çalışmalarının bir an önce tamamlanmasını istiyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin projesi kapsamında Kemeraltı’ndaki tüm altyapı sınırları etap etap yenileniyor.

Çalışmaların yürütüldüğü cadde ve sokaklarda havanın yağışlı olduğu günlerde su birikintileri oluşuyor.

Esnaf, yollar yaya olarak geçilemediği için iş yapamamaktan şikayetçi.

Kemeraltı esnafından 55 yaşındaki Yılmaz Akköy, Dr. Faik Muhittin’in Adem Caddesi ile temas halindeki caddelerde 4 aydır altyapı yenileme çalışmaları yapıldığını belirtmesi üzerine Büyükşehir Belediyesi tarafından ödüle layık görüldü.

Çalışmaların yarım kalması nedeniyle yağmurlu günlerde iş yerlerini açamadıklarını ifade eden Akköy, şunları kaydetti:

“4-5 ay önce burada güzel bir kazı yaptılar. ‘Alt yapı yapacağız’ dediler. ‘Alt yapı yapacağız’ dediler. Malını harcadı, ne iş yaptı.”

“Esnaf çalışamıyor”

38 yıldır bölgede esnaflık yaptığını belirten Nihat Sivritepe, çalışmaların bir an önce tamamlanmasını istediklerini vurguladı.

Sivritepe, herkesin şikayetçi olduğunu belirterek, “Burası 4 aydır böyle. Her yer çamur ve yağmurdan mahvolmuş. Koskoca Kemeraltı İzmir’in kalbi. Bu pislik ve çamur kalksın istiyoruz. Esnaf iş yapamıyor. , müşteriler sokaktan gelmiyor. Çamurdan başka bir şey yok. Hayır.” terimleri kullandı.

Esnaf Halit Akgül, “Her gün toz yutmaktan astım olduk. Bu kadar çile yeter” dedi. söz konusu.

Yıl sonuna kadar tamamlanması bekleniyor.

Büyükşehir Belediyesi, proje kapsamında Dr. Faik Muhittin Adam Caddesi, 852, 866, 865. Sokaklar ve Veysel Çıkmazı, kanalizasyon, yağmur suyu, içme suyu, aydınlatma ve elektrik altyapı sınırları ile yol gövde kaplamalarının yapıldığını bildirdi. tamamlanmış.

Yolların tarihi dokuya uygun olarak granit taşla kaplanacağı belirtilirken, 1. ve 2. etap çalışmalarının yıl sonuna kadar tamamlanmasının planlandığı kaydedildi.

haber-atkaracalar.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu